Lipiec w Biblio

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 sierpnia 2012

Wakacje w pełni, pogoda zachęca do plażowania i dalekich podróży, a mimo to w Biblio mamy pełne ręce roboty. Poza tym, że wciąż przybywa nam czytelników – od momentu otwarcia zapisało się ponad dwa tysiące osób! – to regularnie przyjmujemy gości.

W lipcu odwiedziło nas m. in. sześć grup młodzieży z całej Polski, która przyjechała do Lublina na obóz organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ponadto w ramach akcji „Lato w mieście” przeprowadziliśmy wspólnie z Domem Kultury Ruta cykl zajęć dla dzieci, podczas których nasi najmłodsi czytelnicy mieli możliwość zapoznać się z biblioteką i zasadami jej funkcjonowania, a także miło spędzić czas przy grach planszowych.

Ostatnio pojawili się w Biblio także przybysze z mrocznego, postapokaliptycznego świata przyszłości: młoda specjalistka od motocykli i wszelkich pojazdów mechanicznych, nieustraszony zabójca maszyn, enigmatyczny szaman o paranormalnych zdolnościach i kilkoro innych śmiałków przemierzających bezdroża Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu Molocha – legendarnego miasta maszyn, które zagraża resztce pozostałej przy życiu po wojnie atomowej ludzkości… Wszystko za sprawą grupy fascynatów RPG – gier fabularnych, które dają możliwość wcielenia się w wykreowaną przez siebie postać i przeniesienia do zupełnie innej rzeczywistości. Do tej pory odbyły się 3 spotkania, a to dopiero początek wielkiej przygody…

 Od początku działania Biblio niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się gry konsolowe. Młodzi miłośnicy piłki nożnej i wszelakich sportów codziennie stają do zawodów na stadionach całego świata, dopingowani przez tłumy rozentuzjazmowanych kibiców! Niebawem będą mogli spróbować swoich sił w turnieju FIFA 2012 – wtedy emocje sięgną szczytu!

Nie można również zapomnieć o niezwykle popularnych grach planszowych. To za ich sprawą coraz większa liczba śmiałków mierzy się ze smokami, buduje linie kolejowe, kolonizuje nowe terytoria czy też prowadzi swoje armie do zwycięstwa nad przeciwnikiem.

Jak widzicie, w Biblio nie ma czasu na nudę. Jeśli jeszcze się nie zapisaliście – zróbcie to jak najszybciej. My już planujemy dla Was kolejne atrakcje!

Autor: Grzegorz Woźniak

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Lipiec w Biblio

  Lipiec w Biblio

 • Powiększ zdjęcie Grup a fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

  Grup a fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

 • Powiększ zdjęcie Sesja RPG

  Sesja RPG

 • Powiększ zdjęcie Planszówki

  Planszówki

 • Powiększ zdjęcie Wernisaż Foto Fetysz

  Wernisaż Foto Fetysz

 • Powiększ zdjęcie Lipiec w Biblio

  Lipiec w Biblio

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Biblio Biblioteka Multimedialna
Data utworzenia:2012-08-14
Data publikacji:2012-08-14
Osoba sporządzająca dokument:Grzegorz Woźniak
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Woźniak
Liczba odwiedzin:1653