RYSUNEK/MALARSTWO - wernisaż wystawy

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 grudnia 2018

11 stycznia 2019 roku, o godzinie 17:00, zapraszamy na wernisaż wystawy RYSUNEK / MALARSTWO do Galerii Biblio.

Emilia Rusin

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w zakresie malarstwa w pracowni prof. W. Procia na Wydziale Artystycznym UMCS w Instytucie Sztuk Pięknych w Lublinie, oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury na UMCS w Lublinie. Pracuje w Kinoteatr Projekt - Centrum Kultury w Lublinie. Twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku.

LINIE / RYSUNKI

Rysując na papierze, używam atramentu i pióra. Zazwyczaj kompozycje nie są realistycznym odzwierciedleniem świata. Często pozwalam sobie na spontaniczne działanie, bez szkicu. Inspirują mnie ludzie, rośliny, zwierzęta, krajobrazy i świat fantazji. Powstają wzory, stworzenia, portrety - pierwsze linie determinują dalszy ciąg rysunku.

Katarzyna Kukułowicz - Siek

Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie malarstwa w pracowni prof. Stanisława Żukowskiego na Wydziale Artystycznym UMCS w Instytucie Sztuk Pięknych w Lublinie. Twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku.

DEKALOG / MALARSTWO

Cykl obrazów pt.: "Dekalog" to dziesięć myśli namalowanych z miłości do Boga. Każdy obraz przedstawia jedno przykazanie. Jego punktem wyjścia jest Słowo. Pojawia się, rozwija, zamienia w znak lub bliznę na obrazie. Niekiedy jest tylko kolor i światło. Gdy patrzę na niedokończony obraz, wszystko, co dzieje się wokół, może stać się jego częścią. Dojrzewam wraz z nim, uzupełniam go, odkrywam w nim piękno i zamykam w czasie.

 

Przygotowanie: Joanna Słupska - Maron

Galeria

 • Powiększ zdjęcie RYSUNEK/MALARSTWO - wernisaż wystawy

  RYSUNEK/MALARSTWO - wernisaż wystawy

 • Powiększ zdjęcie Praca Katarzyny Kukułowicz - Siek

  Praca Katarzyny Kukułowicz - Siek

 • Powiększ zdjęcie Praca Emilii Rusin

  Praca Emilii Rusin

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-12-19
Data publikacji:2018-12-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Woźniak
Liczba odwiedzin:429