Zwyczajność - wystawa prac Agnieszki Hrycuniak

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 września 2023

Poniżej prezentujemy wystawę prac naszej czytelniczki, Pani Agnieszki Hrycuniak, powstałą w ramach artystycznej pracy dyplomowej. Zachęcamy do oglądania.

Agnieszka Hrycuniak - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu. Dyplom licencjacki uzyskała w 2022 roku. Pracę dyplomową realizowała w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem Prof. dr. hab. Tadeusza Boruty, dr. hab. Jarosława Sankowskiego oraz dr. Łukasza Gila. Obecnie studentka II roku II stopnia na kierunku Sztuki Wizualne w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Cykl prac zatytułowany Zwyczajność został przygotowany w ramach artystycznej pracy dyplomowej. Obrazy ukazują codzienne czynności, które potrafią być fascynujące, w świecie, gdzie ludzie często zapominają o chwili tylko dla siebie. Każdy potrafi znaleźć czas dla własnych potrzeb, lecz te ulotne momenty, często pomijane przez innych, stanowią źródło inspiracji dla twórcy. Prace mają na celu zachęcić widza do refleksji nad tempem życia i znalezienia równowagi między obowiązkami, a potrzebami osobistymi, uznając, że warto kształtować umiejętność funkcjonowania na świecie zarówno dla siebie, jak i dla innych. "Zwyczajność" jest przypomnieniem o tym, że życie składa się z drobnych momentów, które mogą być pełne piękna i znaczenia, jeśli tylko zwrócimy na nie uwagę. To zaproszenie do docenienia prostych chwil i do dążenia do harmonii między życiem zawodowym, a osobistym.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Wystawa

  Wystawa "Zwyczajność" - plansza 1

 • Powiększ zdjęcie Wystawa

  Wystawa "Zwyczajność" - plansza 2

 • Powiększ zdjęcie Wystawa

  Wystawa "Zwyczajność" - plansza 3

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-09-27
Data publikacji:2023-09-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Woźniak
Liczba odwiedzin:411